Edendom Słoneczne Zacisze
Płyta fundamentowa ogrzewana systemem Legalett

Płyta fundamentowa ogrzewana systemem LEGALETT

W standardzie
wszystkie domy
posiadać będą płytę fundamentową
ogrzewaną systemem LEGALETT,
zapewniającą
doskonałą izolację i wymierne
oszczędności w ogrzewaniu.

Twój ciepły dom

Nasze wieloletnie doświadczenie jako dewelopera, uważne słuchanie klientów, poszukiwanie najlepszych rozwiązań pewnych i niedrogich - to kapitał, który firma EdenDom inwestuje w realizację osiedla Słoneczne Zacisze.

W trosce o komfort przyszłych mieszkańców i wymierne długoletnie korzyści płynące z posiadania i użytkowania wymarzonego domu, zdecydowaliśmy się na zastosowanie sprawdzonego rozwiązania płyty fundamentowej ogrzewanej systemem Legalett. Mamy świadomość skali, w jakiej działamy, dlatego dążymy do nieustannego podniesienia poprzeczki w jakości oferowanych rozwiązań.

Postanowiliśmy wprowadzić ogrzewaną płytę fundamentową jako zamysł systemowy w całej inwestycji. Rozwiązanie to jest stosowane z powodzeniem na północy Europy i Niemczech od kilkudziesięciu lat. Jesteśmy więc przekonani o jego korzyściach, wspierając się na doświadczeniach poprzedników, mimo że wciąż postrzegane jest na rynku jako rozwiązanie drogie. Zastosowane tego systemu w skali 38 domów obniża ceny jego realizacji i montażu.

Po pierwsze
dlaczego płyta?

Zbrojona, izolowana płyta fundamentowa zapewnia równomierne przenoszenie obciążenia na grunt całym ciężarem budynku. Tradycyjny fundament położony pod ścianami nośnymi ma nacisk punktowy na grunt. Płyta zapewnia stabilność budynku pewniejszą od fundamentu. Dodatkowo odizolowanie płyty od gruntu warstwą specjalnego styropianu o grubości 25 cm praktycznie wyklucza straty ciepła do gruntu. Izolacja zapewnia również pewną i długoletnią ochronę przed wilgocią z gruntu.

Po drugie
dlaczego ogrzewana?

Jeśli już mamy fundament o powierzchni całego budynku, dodatkowo odizolowany od gruntu, to następnym krokiem jest wykorzystanie takiej masy do akumulacji ciepła, aby poprawić komfort termiczny domu. Dlatego w płycie fundamentowej zabetonowane są kanały przenoszące podgrzane powietrze, które ogrzewa dom "od spodu". Nagrzana płyta działa na zasadzie "akumulatora", który oddaje ciepło. Standardowa temperatura podłogi (od 21 do 24 stopni) zdecydowanie poprawia komfort cieplny mieszkańców domu i nie powoduje podnoszenia się kurzu, co stanowi kluczową zaletę docenianą przez alergików.

Po trzecie
dlaczego Legalett?

Rozwiązanie to jest pewne, stosowane od kilkudziesięciu lat w Europie. Posiada wymagane certyfikaty. Otrzymuje nagrody (Murexpo 2011). Posiada bardzo dobre referencje i jest naszym partnerem w tej inwestycji.

Korzyści dla przyszłych mieszkańców wynikające z zastosowania płytowego fundamentu grzewczego.

  1. Oszczędności w kosztach ogrzewania. Spodziewamy się, że możemy osiągnąć oszczędności związane ze zużyciem gazu jako źródła ciepła nawet do 30%!
  2. Zdecydowanie lepszy komfort cieplny.
  3. Bezpieczeństwo dla alergików. Odpowiednia temperatura podłogi powoduje, że kurz z bakteriami i drobnoustrojami nie unosi się. Powietrze ogrzewające płytę fundamentową krąży w obiegu zamkniętym.
  4. Eliminuje prądy konwekcyjne powietrza, które są odpowiedzialne za unoszenie się kurzu.
  5. Zapewnia izolację przed wilgocią z gruntu.
  6. Brak kaloryferów na parterze. Przestrzeń podokienna jest do wykorzystania przez projektantów wnętrz.
  7. Najmniej awaryjny i najbardziej bezpieczny system ogrzewania podłogowego.
  8. Prosta obsługa. Ogranicza się do obsługi termostatu umieszczonego w ogrzewanym pomieszczeniu. Temperaturę można regulować osobno w każdym pomieszczeniu z termostatem.
Przedstawione wizualizacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, mają jedynie na celu przybliżenie wizji artysty oraz architekta,
a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.
Sprzedaż domów 508 283 535
Zapraszamy do biura handlowego na ul. Rataja 41, 508 283 535