Edendom Słoneczne Zacisze
Legenda
  • NA SPRZEDAŻ
  • SPRZEDANE
  • ZAREZERWOWANE
M6 K6 M5 K5 M4 K4 M3 K3 M2A D5A D5 D4A D4 K2 M1 K1A D3A D3 D2A D2 D1A D1 D6 D6A M8 K7 M7 D9 D9A D8 D8A D7 D7A S1 S2 S3 S4 S5

* Wszystkie ceny zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozmumieniu art. 66K.C, a jedynie zaproszenie do rokowań w rozumieniu art 71K.C.

Słoneczne Zacisze
Łódź, ul. Rataja 41
pow. 32,4 tys. m²

Pow. działek wynosi
od 301 do 857 m²

Osiedle Słoneczne Zacisze

Nowe osiedle Słoneczne Zacisze to nowa inwestycja firmy deweloperskiej EdenDom. Budowa nowych domów jednorodzinnych oraz budynków w zabudowie szeregowej, usytuowana na działce o powierzchni ok. 32 400 m² we wschodniej części Łodzi przy ul. Rataja 41, oddalona jest od ulicy ok. 80 m, zapewniając równocześnie komfort upragnionego zacisza.

Urokliwość miejsca podkreśla czterometrowa różnica wzniesień, a wielkość osiedla zapewnia jego przestronność. Powierzchnia działek wynosi od ok. 301 m² dla domów szeregowych do 857 m² dla domów wolnostojących, w zależności od ich usytuowania.

Wszystkich, którzy zainteresowani są kupnem mieszkania w miejscu oddalonym od hałasów wielkomiejskich, zachęcamy do zwrócenia uwagi na nowe osiedle, które składać się będzie z:

  • 15 budynków jednorodzinnych wolnostojących z garażami
  • 18 budynków jednorodzinnych bliźniaczych z garażami
  • 5 budynków w zabudowie szeregowej z garażami

Ta nowoczesna zabudowa spełnia wymagania najbardziej wybrednego klienta. Słoneczne Zacisze bowiem charakteryzuje się świetną lokalizacją, przydomową zielenią oraz leśną okolicą. Dużą zaletą wyboru tego miejsca na nowe osiedle jest bliskość z centrum. Dojazd zajmuje ok. 15 min, a odległość do skrzyżowania ulicy Piotrkowskiej z Piłsudskiego to 12 km.

Nowe osiedle Słoneczne Zacisze

Zbudowaliśmy zielone tereny rekreacyjne

Na Osiedlu Słoneczne Zacisze zostały zagospodarowane i obsadzone dwa z trzech terenów rekreacyjnych – każdy z nich jest wielkości około 800 m². Nasze wcześniejsze zapowiedzi dotyczące przestrzeni rekreacyjnej można już obejrzeć! Obydwa zagospodarowane tereny rekreacyjne ukształtowane są w postaci wyniesionych tarasów, otoczonych murkami oporowymi i zielonymi skarpami, do których prowadzą schody. Całości dopełniają posadzone rośliny, dodając uroku nowopowstałej przestrzeni.Posadziliśmy wysokie drzewa i krzewy

Na terenie osiedla zostały zasadzone wysokie drzewa i krzewy. Wszystko po to, by zapewnić jak najwięcej prywatności jego mieszkańcom oraz sprawić, by czuli się oni swobodnie. Drzewa znakomicie wypełniły krajobraz osiedla, stając się jednocześnie naturalnym odgrodzeniem pomiędzy domami. Co więcej, dzięki ich prawidłowemu rozmieszczeniu, osiedle stało się wizualnie jeszcze bardziej atrakcyjne.


Zazieleniło się na Słonecznym Zaciszu

Na osiedlu została posadzona trwa. Z przyjemnością informujemy, że ukorzeniła się na tyle, że już niedługo pierwsze koszenie!Ogrodzenie wokół domów

Jesteśmy na etapie stawiania ogrodzeń wokół domów. Przy większości budynków przygotowane są słupki, ale niektóre są już ogrodzone. Prace trwają, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć pierwszych efektów!Balkonowe balustrady zamontowane

Miło nam poinformować, że balustrady na loggiach i przy niektórych oknach zostały zamontowane. Zabezpieczenia wykonane są z chromowanej stali nierdzewnej. Ich odcień i forma współgrają z bryłami budynków i kolorystyką osiedla. Warto podkreślić, iż balustrady na balkonach nie są montowane bezpośrednio do muru, a do granitu, którym wyłożone są krawędzie loggii. Rozwiązanie to jest nie tylko estetyczne, ale także praktyczne - utrzymanie porządku będzie o wiele łatwiejsze.Kostka brukowa na osiedlu

Z przyjemnością zawiadamiamy, że na części dróg osiedlowych, po utwardzeniu nawierzchni, położona została kostka brukowa. Właściciele sprzedanych domów mogą już bez problemu dostać się do swoich czterech kątów. Wybrany przez nas materiał nie tylko spełnia wymogi kolorystyczne, ale także jakościowe. Zakupiona kostka brukowa jest wykonana z trwałego materiału, o czym świadczy jej grubość. Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy w galerii bądź na żywo.


3 kolory Osiedla Słoneczne Zacisze

Na domach Słonecznego Zacisza przeważają szare barwy, które wspaniale komponują się z wszechobecną zielenią. Choć na początku w projekcie przewidywane były dwa odróżniające się kolory – bladożółty i delikatny pomarańczowy, to zdecydowaliśmy się dodać jeszcze inną barwę. I tak, rozszerzyliśmy gamę kolorów do: czerwonego, a pomarańczowy i bladożółty zostały zastąpione bardziej zdecydowanymi odcieniami. Dzięki zmianie wstępnych planów, osiedle zyskało nową jakość, a żywe i dynamiczne akcenty dodały odrobinę figlarności zwartym bryłom budynków. Dobierając kolory, dołożyliśmy wszelkich starań, by nie zakłóciły integralności przestrzeni, a stały się jej dopełnieniem.Słoneczne Zacisze - miejsce przyjemne po zmroku

Na osiedlu stoją już latarnie uliczne. Wieczorem panuje przytulna i romantyczna atmosfera, a obecność światła sprawia, że właściciele domów czują się bezpiecznie.

Bezpieczny dach nad głową

Dołożyliśmy wszelkich starań, by domy przez nas budowane były bezpieczne i trwałe, dlatego tworząc projekty zwieńczenia budynków, wybraliśmy to, co najlepsze. Dachy domów są wykonane z trwałej, wypalanej dachówki ceramicznej Wienerberger (Renesansowa L15, antracytowa angoba). W budynkach zostały zastosowane kominy systemowe, które obłożone są cegłą klinkierową. Warte podkreślenia jest to, że każdy dach od spodu wzmocniony jest podbitką. Wybrane kolory pasują do barw elewacji i otoczenia.


 

Infrastruktura osiedla

Projekt przewiduje budowę dróg osiedlowych i zjazdu do ul. Rataja. Z myślą o wygodzie mieszkańców droga dojazdowa wraz z chodnikiem będzie miała szerokość ok. 8,5 m. Zaprojektowano wewnętrzny układ komunikacyjny osiedla, który obsługuje wszystkie domy i wjazdy do garaży. Projekt przewiduje budowę parkingów osiedlowych. Dzięki wytężonej pracy dewelopera i biura architekta udało się uzyskać optymalne ustawienie budynków względem stron świata.

Gwarantujemy wykonanie dróg dojazdowych do każdego domu wraz z chodnikami, lampami ulicznymi i odwodnieniem deszczowym. Jakość i estetykę wykonania tych elementów osiedla można zobaczyć na dotychczas zrealizowanych przez nas inwestycjach: osiedle przy ul. Wiączyńskiej 13 oraz osiedle przy ul. Grabińskiej 9.

Trzy duże przestrzenie rekreacyjne
o łącznej pow. 2,4 tys. m²

Rekreacyjne tereny zielone wewnątrz osiedla

Projekt przewiduje 3 tereny rekreacyjne wewnątrz osiedla.
Każdy teren to ok. 800 m² indywidualnie ukształtowany w postaci wzniesionych tarasów z murkami oporowymi, zielonymi skarpami, schodami i małą architekturą z bloków o fakturze kamienia łamanego. Poza tym na terenie całego osiedla została zaprojektowana zieleń wysoka (drzewa i krzewy).

Przeznaczono ponad 7% powierzchni inwestycyjnej na tereny rekreacyjne z zielenią wysoką wewnątrz osiedla. Prawie wszystkie fronty domów skierowane są na zieleń osiedla. Prywatność przyszłych mieszkańców jest dzięki temu zachowana i chroniona.
Zaprojektowane osiedle nowych domów będzie również ogrodzone z wjazdem od ulicy Rataja.

Tereny rekreacyjne na nowym osiedlu Słoneczne Zacisze

System LEGALETT

W trosce o komfort przyszłych mieszkańców i wymierne długoletnie korzyści z posiadania i użytkowania wymarzonego domu zdecydowaliśmy się na zastosowanie sprawdzonego rozwiązania płyty fundamentowej ogrzewanej systemem Legalett. Rozwiązanie ogrzewanej płyty fundamentowej, zamiast tradycyjnego fundamentu, postrzegane jest na rynku jako drogie rozwiązanie, ale równocześnie bardzo pożądane ze względu na swe zalety.

Jako deweloper mamy świadomość skali, w jakiej działamy i dążąc do podniesienia poprzeczki w jakości oferowanych rozwiązań, zdecydowaliśmy się wprowadzić ogrzewaną płytę fundamentową jako rozwiązanie systemowe w całej inwestycji. Rozwiązanie to jest z powodzeniem stosowane na północy i zachodzie Europy od kilkudziesięciu lat. Jest więc pewne i sprawdzone. Zastosowane w skali 38 domów obniża ceny jego realizacji i montażu. czytaj wiecej na temat systemu Legalett

Przedstawione wizualizacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, mają jedynie na celu przybliżenie wizji artysty oraz architekta,
a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.
Sprzedaż domów 508 283 535
Zapraszamy do biura handlowego na ul. Rataja 41, 508 283 535